Pożegnanie

„Najtrudniej żegnać tych, którzy powinni być jeszcze długo między nami…” Z głębokim żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość, że 10 grudnia 2018 roku zmarł nasz Kolega i Pracownik, mgr Sebastian Markiewicz, od 2003 roku kierownik ”Krytej pływalni„ oraz nauczyciel wychowania fizycznego i trener w SP nr 8.

W Leśnym Ogrodzie Botanicznym „Marszewo”

Z okazji Mikołajek uczniowie klasy IId udali się do Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo” w Gdyni, gdzie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych. Podczas spaceru po lesie rozpoznawali gatunki drzew, opisywali kształt liści i rodzaj igieł.

Konkurs na najładniejszy karmnik

Zima to dla ptaków czas poszukiwania pokarmu, aby przetrwać mroźną i śnieżną porę roku. Niektóre ptaki potrzebują pomocy człowieka w dokarmianiu.

Konkurs Języka Polskiego - lista zakwalifikowanych

Zamieszczamy listę osób, które zakwalifikowały się do II etapu Konkursu z języka polskiego dla uczniów gimnazjum.

Mikołajki

Uczniowie klasy IIb, 6 grudnia udali się na warsztaty malowania na ceramice. Dodatkowo dzieci miały okazję zaśpiewać Świętemu Mikołajowi, a w nagrodę otrzymały słodkie piernikowe paczuszki. Piękne świąteczne kubeczki zostały wypalone w piecu, aby mogły służyć dzieciom na długo.

Mikołajkowa wizyta

W mikołajkowy dzień wybraliśmy się w odwiedziny do podopiecznych puckiego hospicjum. Oprócz uśmiechu i dobrego słowa zabraliśmy ze sobą prezenty własnoręcznie wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli.

Zróbmy szalik z dobroci!

W listopadzie uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w pięknej i praktycznej lekcji dobroczynności. Akcja Caritasu ,,Zrób szalik dla… ,dla kogoś kogo los nie oszczędził, dla kogoś o kim inni zapomnieli …” była okazją nauczyć się czegoś nowego, zrobić coś dobrego i miło spędzić czas.

Maratończycy z klas 4-6!

Zapraszamy Was na kolejny test w środę (12 grudnia) o godzinie 14.10. do sali 311.

Praca

Dyrekcja SP nr 8 poszukuje pracownika na stanowisko ratownika na krytej pływalni. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt pod nr tel.058 7386310, 7386316.

Czytamy po kaszubsku

W ubiegły czwartek 29.11.18r. uczennice z naszej szkoły wzięły udział w powiatowych eliminacjach konkursu czytania po kaszubsku w Linii.