Poznajemy ciekawych ludzi

2018-01-03

2 stycznia uczniowie klasy IVf na godzinie wychowawczej gościli Panią Katarzynę Laskowską (mamę Pawła), która jest sędzią rodzinnym. Podczas spotkania Pani Laskowska bardzo ciekawie opowiadała o swojej pracy. Teraz już uczniowie wiedzą, że sędzia rodzinny zajmuje się sprawami rodzinnymi i nieletnich, pomaga i wspiera rodziny. Rozstrzyga sprawy alimentacyjne, orzeka o władzy rodzicielskiej, orzeka środki wychowawcze wobec nieletnich. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali, zadawali pytania, a także mieli okazję założyć togę i poznać atrybuty sędziego.