SREBRNE MEDALE WYWALCZONE PRZEZ REPREZENTANTKI NASZEJ SZKOŁY PODCZAS OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT- ROCZNIK 2006 ORKAN CUP W ZAMBROWIE

W miniony weekend na zambrowskich parkietach toczyła się rywalizacja koszykarek rocznika 2006. Na turniej zjechały zespoły z całej Polski między innymi Ursus Warszawa, KSKK Koszalin, Sokół Działdowo, Jedynka Nidzica, Jar Elbląg, Nenufar Ełk, Orkan Zambrów , 12 Warszawa i Ósemka Wejherowo.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS TWÓRCZEGO UŻYWANIA UMYSŁU WYSPA ZAGADEK 2019

Konkurs ma na celu rozwinięcie myślenia twórczego i jest przeznaczony dla uczniów klas 4, 5, 6 i 7 szkoły podstawowej. Uczniowie z klas IV-V szkoły podstawowej tworzą młodszą, a uczniowie z klasy VI i VII szkoły podstawowej starszą grupę wiekową. Każdy z uczestników startuje w konkursie indywidualnie, po wcześniejszym zgłoszeniu jego udziału przez szkolnego opiekuna konkursu. Konkurs jest wpisany przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku do kalendarza imprez (olimpiady i konkursy wiedzy) na rok szkolny 2018/2019.

Klasa IC oraz IE w Leśnym Ogrodzie Botanicznym w Marszewie

15 maja udało nam się odwiedzić Leśny Ogród Botaniczny w Marszewie. Było to dla nas ciekawa spotkanie, w czasie którego poszerzyliśmy swoją wiedzę przyrodniczą i ekologiczną. Zajęcia odbywały się głównie w terenie i prowadził je edukator leśny.

„ÓSEMKA łączy pokolenia”

Z okazji 60-lecia naszej szkoły 18 maja odbył się festyn pod nazwą „ÓSEMKA łączy pokolenia”. Dla licznie przybyłych gości czekała moc atrakcji. Rodzice (wśród nich wielu absolwentów naszej szkoły) bawili się wraz ze swoimi dziećmi – obecnymi lub przyszłymi uczniami SP nr 8. Mimo nieco kapryśnej pogody wszystkim dopisywał dobry humor.

Festyn „ÓSEMKA łączy pokolenia”

Z OKAZJI JUBILEUSZU 60-LECIA NASZEJ SZKOŁY ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH UCZNIÓW, RODZICÓW, ABSOLWENTÓW do udziału w FESTYNIE „ÓSEMKA ŁĄCZY POKOLENIA”, który odbędzie się w sobotę -18.05.19 w godz. 10-14. Zapewniamy moc atrakcji, dobrą zabawę i miłą atmosferę. Pragniemy wspólnie z Wami – młodszymi i starszymi – świętować radosną rocznicę powstania szkoły. Do zobaczenia w sobotę!

Lista zwycięzców szkolnego Konkursu Matematycznego dla klas IV.

16 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla klas czwartych. Wzięło w nim udział 36 osób.

Konkurs recytatorski "Rodnô Mòwa"

Jak co roku uczniowie z naszej szkoły uczęszczający na zajęcia j.kaszubskiego wzięli udział w konkursie recytatorskim "Rodnô Mòwa". I tym razem udało im się zająć zaszczytne miejsca na podium zarówno w eliminacjach miejskich, jak i powiatowych.

Festyn „ÓSEMKA łączy pokolenia”

18 maja w ramach festynu „ÓSEMKA łączy pokolenia” zostanie rozegrany turniej gry w „palanta”. Zainteresowane rodziny (minimum 2 osoby z rodziny) proszę o zapisy.

Nasi koszykarze zdobywają srebro w Finale XLVII Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Minikoszykówce Chłopców!!!

8.05.2019 roku w halach sportowych naszej SP nr 8 w Wejherowie oraz Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących w Wejherowie, odbył się Finał XLVII Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Mini Koszykówce Chłopców. W rywalizacji wzięło udział 6 najlepszych zespołów szkolnych z całego województwa pomorskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Sopocie, która w finale pokonała gospodarzy turnieju, czyli Szkołę Podstawową nr 8 w Wejherowie.

MAMY MISTRZA POLSKI !!!

Wspaniale zakończył się udział uczniów naszej szkoły Jakuba Godlewskiego oraz Mateusza Borskiego pod opieką p.Damiana Marmułowskiego w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych oraz Ponadpodstawowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych Chłopców, które odbyły się w miejscowości Kamion koło Sochaczewa.