Sztafety pływackie

16.01.2019 w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w pływackich sztafetach drużynowych. Każda drużyna składała się z 8 zawodników.Po trudnej i wyrównanej rywalizacji dziewczęta rocznik 2006/2009 zajęły II miejsce, chłopy 2006/2009 III miejsce.

„Ósemka” we wspomnieniach

„Wspomnienia można opowiadać setki razy. To przecież najlepsze co się ma z życia.” W związku ze zbliżającym się 60 – leciem Szkoły Podstawowej nr 8 zachęcamy uczniów oraz absolwentów Ósemki do spisania swoich wspomnień związanych ze szkołą.W zakamarkach pamięci uczniów i absolwentów, zarówno tych starszych jak i młodszych, na pewno znajdują się miłe chwile spędzone w murach naszej szkoły, którymi warto się podzielić.

Zabawa Karnawałowa w świetlicy szkolnej

9 stycznia 2019 w świetlicy szkolnej zorganizowałyśmy Zabawę Karnawałową dla naszych świetlików.

Drodzy Maratończycy z klas 4-6!

Za Wami już czwarty test maratonu. Dziękujemy za wytrwałość  i uważne czytanie lektur. Kolejna z nich to książka Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego pt. „Mali zwycięzcy” - zapierająca dech w piersiach historia trojga rodzeństwa, które los rzucił na urzekającą nieziemskim pięknem, ale pełną niebezpieczeństw pustynię Szamo w Azji.

Przedstawienie jasełkowe w SOSW

10 stycznia 2019r. klasa III a wybrała się do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Korzystając z zaproszenia uczniów i nauczycieli tejże placówki , mieliśmy możliwość obejrzenia przedstawienia jasełkowego pt.: „Chwalcie Dziecinę”. Piękna scenografia, stroje, gra aktorów i występ chóru ogromnie nas oraz innych przybyłych widzów zachwyciły.

… żeby nieść uśmiech, dawać radość…

Uczniowie klasy III a dowiedzieli się o pewnej 6-letniej chorej dziewczynce, która niedługo będzie obchodziła urodziny. Dowiedzieliśmy się również, że ogromną radość sprawiłoby jej w tym dniu otrzymanie kartek urodzinowych od dzieci z całego kraju. Chcąc spełnić to marzenie, wspólnie ułożyliśmy życzenia i… kartka została wysłana.

Konkurs Zuch

Podobnie, jak w ubiegłych latach pragniemy zaprosić uczniów klas I – III szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie Zuch oraz w konkursie Zuch z języka angielskiego, który jest organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.

Małe Miasto Wejherowo 2019

W dniach 21-25 stycznia 2019r. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie realizowany będzie projekt "Małe Miasto Wejherowo 2019", którego uczestnikami będą uczniowie naszej szkoły.

Wyniki konkursu „Szkoła Podstawowa nr 8 - łączy pokolenia”

W konkursie organizowanym przez Radę Rodziców pod hasłem: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 - ŁĄCZY POKOLENIA uczniowie wykonali ciekawe i pomysłowe prace. Doceniamy wkład włożony w ich przygotowanie i ciekawe uchwycenie tematu. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Uwaga Maratończycy z klas 4-6 !

Na czwarty test maratonu zapraszamy Was w środę 9.01.2019 o godzinie 13.15 do sali nr 31.