MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU

17 i 19 października 2018 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr6 w Wejherowie rozegrane zostały turnieje unihokeja chłopców i dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Konsultacje

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 serdecznie zapraszają na konsultacje dla rodziców, które odbędą się 24 - 25 października 2018r.

Błyskawiczny konkurs z nagrodami "Wybierz książkę, którą powinniśmy zakupić do biblioteki szkolnej"

W związku z przyznaniem naszej szkole dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców oraz sympatyków "Ósemki" do wzięcia udziału w konkursie. Wśród uczestników rozlosujemy nagrody.

Szkolny konkurs pt.: „Drogi Polaków do niepodległości”

Serdecznie zapraszamy uczniów klas V-VI szkoły podstawowej oraz klas VII-VIII szkoły podstawowej wraz z oddziałami gimnazjalnymi do udziału w Konkursie: „Drogi Polaków do niepodległości”. Udział w konkursie polega na zaprojektowaniu i wykonaniu okolicznościowej gazety (nie gazetki ściennej!) dotyczącej okresu od upadku państwa polskiego w 1795 roku do odzyskania niepodległości w 1918 roku.

Konkurs historyczny: „Polskie drogi do niepodległości w latach 1795 – 1918”

Zapraszamy uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów do udziału w szkolnym konkursie historycznym pt. „Polskie drogi do niepodległości w latach 1795 – 1918”.

Dzieciaki sadzeniaki

Na początku października dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w warsztatach pt. „Dzieciaki sadzeniaki” organizowanej przez Leroy Merlin w Rumi. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy dotyczących pielęgnacji roślin oraz pod okiem specjalisty samodzielnie zasadzili kwiaty.

Wyjście na lekcję do Pałacu Przebendowskich

9 października klasa IIa integracyjna udała się na lekcję do Pałacu Przebendowskich. Tematem zajęć była historia naszego miasta Wejherowa. Dzieci słuchały z uwagą prowadzącego, aktywnie odpowiadały na pytania. Takie zajęcia są okazją do zdobywania wiedzy, dodatkowo integrują grupę, uczą, bawią i są miłą formą spędzenia czasu.

HISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO W SZTAFETACH!!!

11.10.2018 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie, odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody były eliminacją do Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się 18.10.2018 roku, tradycyjnie w Garczynie.

"Nie jest kolorowo"

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej, z której rzeczy zostaną przekazane dzieciom z polskich placówek edukacyjnych na Kresach. Przedmiotem zbiórki są nowe przybory szkolne - pióra, długopisy, pisaki, kredki, plastelina, farby, zeszyty, bloki, plecaki oraz wszystkie inne materiały, które są niezbędne do nauki i rozwoju uczniów.

Pasowanie pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej nr 8

W czwartek 27 września 2018 roku uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 8.